Fundacja Mamo Pracuj

 Udogodnienia / by Kamila / 329 views

Fundacja Mamo Pracuj wspiera kobiety wracające do aktywności zawodowej po urlopach macierzyńskich i wychowawczych. Inspiruje i podpowiada, jak połączyć życie rodzinne z zawodowym. Od 10 lat zmienia rynek pracy na bardziej przyjazny dla pracujących rodziców. Prowadzi ogólnopolski portal mamopracuj.pl łączący kobiety poszukujące pracy z pracodawcami.Publikuje oferty pracy, promuje rozwiązania sprzyjające osiąganiu work-life balance, a także tworzy pierwszą w Polsce Bazę Pracodawców Przyjaznych Rodzicom i społeczność przyjaznych pracodawców.

Praca zdalna:
Tak

Od początku działalności Fundacja Mamo Pracuj umożliwia swoim pracownikom pracę zdalną. Jest to podstawowa forma pracy i wszyscy zatrudnieni pracują zdalnie. Ponadto Fundacja dysponuje stacjonarnym biurem, które również teraz, w czasie pandemii, służy pracownikom Fundacji jeśli zachodzi taka potrzeba. Kiedy wybuchła pandemia Covid – zespół wypracował nowe zasady pracy zdalnej, elastycznej, uwzględniające potrzeby życiowe członków zespołu oraz potrzeby realizacji celów firmy.

Elastyczne godziny pracy
Tak
W Fundacji istnieje możliwość elastycznego kształtowania godzin pracy. Panuje zasada zaufania i w miarę możliwości każda prośba o zmianę godzin rozpoczęcia/ zakończenia pracy jest akceptowana. Krótkie wyjścia (wizyta lekarska, konieczność odebrania dziecka ze szkoły itd) nie wymagają brania urlopu. Poza tym istnienie możliwość czasowego lub stałego dostosowania godzin wykonywanej pracy do okoliczności życiowych pracownika spowodowanych np. chorobą dziecka czy wyjazdem.

Umożliwianie ojcom urlopów ojcowskich / rodzicielskich
Tak

Krótsze godziny pracy
Tak

Każdy z pracowników Fundacji ma możliwość pracy w niepełnym wymiarze godzin, dopasowując liczbę godzin pracy i czas pracy do potrzeb rodziny.

Praca na fragment etatu
Tak
Tak. Część zespołu pracuje na fragment etatu. Każdy w zespole zaczynał od fragmentu etatu, a wymiar czasu pracy zmienia się wraz ze wzrostem odpowiedzialności zadań i dorastaniem dzieci i zmieniającymi się potrzebami rodzin.

Dodatkowe dni wolne
Tak

Tak, w Fundacji Mamo Pracuj oferowane są dodatkowe dni wolne. W zeszłym roku była to np. Wigilia Bożego Narodzenia, w tym dniu wszyscy pracownicy mieli płatny dzień wolny.

Wsparcie w opiece nad dziećmi
Tak

W przypadku konieczności np. pozostania z dzieckiem pod opieką , jest możliwość pracy z dzieckiem. W trakcie ferii zimowych udostępniłyśmy nieodpłatnie zajęcia z przedszkola on-line dla dzieci i zajęcia z języka angielskiego dla dzieci.

Wsparcie psychologiczne
Tak

Pracownicy mogą korzystać m.in. z webinarów wsparciowych organizowanych przez Fundację dla firm przy współpracy z wykwalifikowanymi ekspertami – psychologami, coachami itd.

Ułatwianie powrotu do pracy po urlopach
Tak

Pracowniczki wracające po dłuższej przerwie są stopniowo wdrażane na nowo do swoich obowiązków. Tak jak w przypadku nowych osób w Fundacji, każda osoba do dłuższej przerwie posiada swojego opiekuna na którego wsparcie może liczyć .
Ponadto Fundacja jest gotowa na dofinansowanie studiów i kursów doszkalających dla pracowników.

Dofinansowanie aktywności w wolnym czasie
Nie

 

Eventy / prezenty / wsparcie materialne
Tak

Fundacja Mamo Pracuj sprawia swoim pracownikom okazjonalne i doroczne prezenty, np. bony upominkowe z okazji Dnia Kobiet, paczki świąteczne z prezentami itp. Ponadto dorocznie organizowane są także wyjazdy integracyjne dla wszystkich pracowników.

Wsparcie medyczne
Nie

 • Listing ID: 1319
 • Praca zdalna: tak
 • Elastyczne godziny pracy: tak
 • Umożliwianie ojcom urlopów ojcowskich / rodzicielskich: tak
 • Krótsze godziny pracy: tak
 • Praca na fragment etatu: tak
 • Dodatkowe dni wolne: tak
 • Wsparcie w opiece nad dziećmi: tak
 • Wsparcie psychologiczne: tak
 • Ułatwianie powrotu do pracy po urlopach: tak
 • Dofinansowanie aktywności w wolnym czasie: nie
 • Eventy / prezenty / wsparcie materialne: tak
 • Wsparcie medyczne: nie
Contact details

NGO

Contact this listing owner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

logo niw Sfinansowano z Narodowego
Instytutu Wolności ze środków
Programu Rozwoju Organizacji
Obywatelskich na lata 2018-2030.
logo proo
rodzic w mieście logo Projekt realizowany jest
przez fundację Rodzic w Mieście